Naujienos

Skyrybų psichoedukacija

Didžiuojamės pristatydami VšĮ "Asmenybės brandos centras" specialisčių centro vadovės, psichologės Aurelijos Lingienės ir centro psichologės, mediatorės Ievos Lingienės sudėliotą ir kruopščiai ruoštą skyrybų psichoedukacijos metodiką specialistams, dirbantiems su sudėtingais skyrybų atvejais.
Skyrybos dažnas reiškinys mūsų visuomenėje. Praktikoje stebimi atvejai, kai tėvystės plano nebuvimas ar jo korekcija tampa tikru iššūkiu pačiai porai, jų vaikams ir kitai artimai aplinkai bei specialistams, ieškantiems geriausių sprendimų visiems ir ypač vaikams. Taip pat atkreiptinas dėmesys, kad skyrybų procesai dažnai užsitęsia, o proceso dalyviai įsitraukia į tikras kovas- savo laiką, pinigus ir energiją skirdami konflikto eskalavimui, vis naujų faktų apie partnerio elgesį rinkimui, naujų institucijų įtraukimui, raštų rašymui, bet ne situacijos sprendimui. Toks elgesys išvargina visus proceso dalyvius, o ypatingai vaikus, kuriems jau pati tėvų skyrybų žinia kelia daug nerimo, nežinios ir neaiškumo. Skyrybos yra sudėtingas laikotarpis visai šeimai.

Kas yra psichoedukacija?

Psichoedukacija- tai mokymai, arba žinių suteikimas konkrečia, atskira psichologine tema. Skyrybų psichoedukacija yra galinga intervencija, padedanti tėvams išspręsti daugelį sunkumų.. Jei poros jau yra išsiskyrusios, tai gali būti naudojama siekiant padėti joms suprasti su skyrybomis susijusius procesus, elgesį bei emocijas, kurios paprastai apibūdina šią patirtį.
Šii programa skirta padėti tėvams įveikti skyrybas, padedant vaikams susidoroti su visais, dėl skyrybų ir santykių su besiskiriančiais tėvais, sunkumais.

Programa padės tėvams:
·      atpažinti, kuriame skyrybų etape jie šiuo metu yra ir su kokiais sunkumais susiduria;
·      įgalinti save priimti sau ir kitiems šeimos nariams reikalingas pagalbas skyrybų metu;
·      pastebėti, identifikuoti ir atliepti pagrindinius vaiko/ų poreikius skyrybų metu;
·      leis palaikyti taikius ir konstruktyvius santykius bendratėvystėje su skyrium gyvenančiu vaiko/ų tėvu ar mama
Made on
Tilda